3 دستور تهیه ماسک مو از شیر نارگیل برای موهای خشک

3 دستور تهیه ماسک مو از شیر نارگیل برای موهای خشک

از گذشته های دور تاکنون شیر نارگیل در نواحی گرمسیری برای مرطوب نمودن مو استفاده می شده است. این شیره علاوه بر رطوبت زایی، موجب نرم و درخشان ماندن مو می گردد.

در این مطلب تلاش داریم با ارائه 3 دستورالعمل به شما کمک کنیم تا بدون نیاز به خریدن فراورده های حاوی شیر نارگیل بتوانید یک ماسک مو از این شیر مفید در منزل به عمل آورید.

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک موی خانگی بسیار در دسترس هستند. حتی می توانید شیر نارگیل مورد نیاز برای ساختن ماسک را در منزل به دست آورید.

لازم به ذکر است که ماسک موی شیر نارگیل علاوه بر موهای خشک برای سایر انواع مو نیز قابل استفاده است.

طرز تهیه شیر نارگیل

مواد مورد نیاز:

 • 1عدد میوه نارگیل
 • 4فنجان آب جوش

دستور تهیه:

 1. دمای فر را روی 400 درجه فارنهایت تنظیم کنید.
 2. عموما در قسمت انتهایی نارگیل نقاطی وجود دارد که باید با جسمی نوک تیز(یا سیخ) این نقاط را سوراخ کنید تا گرما به راحتی بتواند وارد ساختار میوه شود.
 3. آب خارج شده از نارگیل را در فنجانی خالی کنید.
 4. نارگیل را به مدت 15 دقیقه در فر قرار دهید.
 5. پس از خارج کردن نارگیل از فر،آن را روی تخته برش یا سطح سفتی قرار دهید. با ابزاری مثل چکش یا چاقوی مناسب گوشته نارگیل را به قطعات کوچک تقسیم کنید.
 6. قطعات نارگیل و محتوای موجود در فنجانی که در ابتدای کار کنار گذاشتید را در مخلوط کن بریزید و مخلوط نمودن را تا زمانی که تمامی قطعات نارگیل بسیار ریز شوند ادامه دهید.
 7. مخلوط حاصل را به همراه 4فنجان آب جوش در کاسه ای بریزید.30تا45 دقیقه زمان برای این مرحله درنظر بگیرید.
 8. پس از گذشت مدت زمان 30 تا 45 دقیقه محتویات موجود در کاسه را توسط یک صافی مناسب وارد ظرفی دیگر کنید. ترکیب حاصل همان شیر نارگیل است. بهتر است میزان آن به حدی باشد که برای تهیه 3 ماسک مو کافی باشد. شیره حاصل را  تا دو هفته در فریزر نگهداری کنید.

دستور تهیه ماسک مو از شیر نارگیل

3 دستور تهیه ماسک مو از شیر نارگیل برای موهای خشک

1.دستور تهیه ماسک موی ساده از شیر نارگیل

این دستور تهیه علاوه بر سادگی، بسیار پرطرفدار بوده و به خوبی موجب نرمی و خوش بو شدن مو می گردد. همچنین تهیه این ماسک بسیارمقرون به صرفه است و می توانید آن را در چند نوبت استفاده کنید.

می توانید برای معطر کردن بیشتر ماسک چند قطره از اسانس دلخواه خود را به محتوای تهیه شده اضافه کنید. بدین منظور می توانید بسته به انتخاب خود از گل سرخ برای از بین بردن خشکی مو و یلانگ یلانگ برای از بین بردن چربی استفاده کنید.

مواد مورد نیاز:

 • 1.شیر نارگیل شیرین نشده
 • 2. 3 قطره اسانس طبیعی(بسته به دلخواه)

طریقه تهیه و مصرف:

در ابتدا باید اشاره کنیم که اگر پوست سرتان چرب است اما انتهای موهایتان خشک، توصیه می شود ماسک نارگیل را طوری استفاده کنید که پوست سرتان به آن آغشته نشود.

برای تهیه این ماسک باید شیر نارگیل را با اسانس مورد علاقه خود در یک ظرف مخلوط کنید. سپس مخلوط حاصل برای مدت یک شب تا صبح در فریزر قرار دهید تا به خوبی سفت شود.

برای استفاده از این ماسک ابتدا موهای خشک خود را به ۳ تا ۵ قسمت تقسیم کنید و به ترتیب هر قسمت را از ریشه تا انتهای موها به ماسک آغشته کنید. سپس سر خود را با یک کلاه حمام پوشانده و پس از گذشت 20 دقیقه موهایتان را آب کشی نمایید.

3 دستور تهیه ماسک مو از شیر نارگیل برای موهای خشک

2.دستور تهیه ماسک موی شیر نارگیل و آووکادو

آووکادو تاثیر شگفت انگیزی بر موهای خشک (و یا وز) دارد و به خوبی سبب ترمیم موهای آسیب دیده می شود. بنابراین ترکیب حاصل از آووکادو، شیر نارگیل و مقداری عسل می تواند بر بهبود سلامت مو بسیار موثر باشد.

طریقه تهیه این ماسک ممکن است کمی دشوار به نظر بیاید. اما حتی یک بار استفاده از آن نیز موجب طراوت، شادابی و براق شدن مو می گردد. دستور تهیه ای که در ادامه به آن اشاره می شود برای موهای کوتاه (بلندی مو تا حدود شانه) درنظر گرفته شده است. اگر از دسته افرادی هستید که موهای بلندی دارید باید مواد مورد نیاز این ماسک را به میزان دو برابر مصرف کنید.

مواد موردنیاز:

 • 1. 3 قاشق شیر نارگیل شیرین نشده
 • 2. نصف آووکادو
 • 3. یک قاشق عسل

برای تهیه این ماسک باید تمامی موارد بالا را داخل مخلوط کن بریزید تا یک ترکیب یکدست حاصل شود. اگر این ترکیب قوام زیادی داشت می توانید یک قاشق شیر نارگیل دیگر به آن اضافه کنید.

طریقه مصرف

ابتدا موهای خود را خیس کرده و سپس از ریشه تا انتهای موها را با استفاده از شانه، به ماسک آغشته کنید. سپس توسط یک کلاه حمام یا حوله موهای خود را بپوشانید.10 تا 30 دقیقه صبر کنید تا محتوای ماسک کاملا در تماس با موها قرار بگیرد و سپس موها را آبکشی نمایید.البته این ماسک حتی طی 5 دقیقه استفاده هم موثر خواهد بود.

3 دستور تهیه ماسک مو از شیر نارگیل برای موهای خشک

3.دستور تهیه ماسک مو با شیر نارگیل و روغن زیتون حاوی رزماری

تمامی ترکیبات روغنی که برای بهبود سلامت مو استفاده می شوند بسیار موثر هستند و سبب خوش حالتی،شادابی و براق شدن مو می شوند.

ماسکی که در این بخش به دستور تهیه آن اشاره می کنیم دارای رزماری، روغن زیتون و شیر نارگیل می باشد که مجموع این ترکیبات سبب افزایش خاصیت مرطوب کنندگی ماسک مو می گردند. (روغن زیتون و شیر نارگیل بدون حضور رزماری نیز می توانند به عنوان ماسک مو استفاده شوند)

آماده شدن این ماسک به طور استاندارد حدودا چند هفته طول می کشد اما نیازی نیست که حتما به این میزان صبر کنید و می توانید برای سرعت بخشیدن به پروسه از گرما دادن به محتوای تهیه شده استفاده کنید.

مواد مورد نیاز:

 • 1.یک فنجان روغن زیتون
 • 2. 3قاشق رزماری خشک شده
 • 3. نصف فنجان شیر بدون شکر نارگیل

برای تهیه این ماسک ابتدا باید روغن به حاملی برای عصاره رزماری تبدیل شود.برای این کار رزماری خشک شده و روغن زیتون را  در ظرفی که نسبت به هوا نفوذناپذیر باشد ریخته و آن را به مدت 4 تا 8 هفته کنار می گذاریم.این ترکیب در صورت نگهداری شدن در یک ظرف نفوذناپذیر نسبت به هوا می تواند تا 6ماه ماندگاری داشته باشد.

اگر برای تهیه ماسک مو عجله دارید می توانید رزماری و روغن زیتون را به مدت 2 تا 4 ساعت در ظرفی بجوشانید.پس از انجام این پروسه برگ های خشک شده رزماری را  از محتویات خارج نموده و ترکیب حاصل را به ظرفی دیگر منتقل نمایید.

این روغن فراوری شده با رزماری علاوه بر به کار برده شدن به عنوان ماسک مو می تواند مصرف خوراکی داشته باشد و در ترکیب با نان فوکاسیا ترکیب بسیار دلچسبی را به عنوان یک میان وعده حاصل کند.

طریقه مصرف

طی مخلوط شدن نصف فنجان از ترکیب روغن و رزماری با نصف فنجان شیر نارگیل به دست می آید. ظرف حاوی ترکیب حاصل باید در کاسه ای دارای آب داغ قرار بگیرد تا به اندازه کافی گرم شود.

سپس ماسک تولید شده را با ماساژ دادن به موهای خشک خود آغشته و 30 دقیقه صبر کنید.بعد از این مدت می توانید موهای خود را آبکشی کرده و در صورت لزوم آنها را با شامپو بشویید.

تحریریه مجله
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *